Napsali o nás

MUDr. Dagmar Jírová - reakce na předchozí článek

MUDr. Dagmar Jírová - reakce na předchozí článek

Vážená paní,

dovolte mi, abych se touto cestou vyjádřila k výrobku AirStocing - punčochy ve spreji , který považuji na základě zkoušek provedených na našem pracovišti, za výrobek mimořádné kvality.

Výrobek vaší společnosti AirStocing - punčochy ve spreji byl posuzován z hlediska bezpečnosti pro zdraví osob ve Státním zdravotním ústavu a byl shledán jako zdravotně nezávadný pro deklarovaný účel a způsob použití. Tento výrobek obsahuje ingredience, které splňují nejen požadavky na bezpečnost a kvalitu pro kosmetické účely, ale mají i významné ochranné vlastnosti. Celý výrobek poskytuje podobný stupeň ochrany jako tzv.Tekuté rukavice, které se dopručují k aplikaci na ruce před zahájením práce v prostředí, které obsahuje škodliviny chemické nebo mikrobiální. Poskytují tedy dočasnou ochranu před dráždivými látkami, alergeny nebo mikroby při respektování fyziologických potřeb kůže, tj.prodyšnosti. Chrání organizmus před vlivy zvenčí, ale umožňují dýchání, perspiraci kůže směrem ven. Jsou proto výhodnější, než neprodyšné syntetické materiály.

Hlavní složkou, která zajistí po aplikaci rozprostření mikrofilmu na kůži jsou cyclomethicone, dimethicone, cyclopentasiloxane a Trimethylsiloxysilicate. Kysličníky železa (Iron oxides) zajišťují příjemné zabarvení, které je bezpečné, neboť pigmenty na bázi železa jsou zdravotně zcela nezávadné. Složky přírodního hedvábí, které výrobek obsahuje, přispívají k sametovému charakteru mikrofilmu, který je zcela nedráždivý a navíc hedvábí váže přirozenou vlhkost v kůži a brání jejímu vysychání. Aktivně hydratační účinky na kůži, které se tak blíží účinkům pleťového krému, maji i další složky přípravku, kterými jsou : Camelia Sinensis Extract a aminokyseliny jako jsou alanin, lysin,arginin, glycin, glutamová kyseliny threonin a prolin. Tyto aminokyseliny jsou řazeny mezi tzv.esenciální (nezbytné) aminokyseliny, které jsou základními nezbytnými složkami správné výživy. V případě vašeho výrobku lze tedy říci, že jeho aplikace na kůži nejen že kůži chrání, ale dodává zároveň kůži nezbytné vyživující látky, podporuje tak její zdravý metabolismus a hydratuje ji. Další významnou složkou přípravku je caffein (kofein), který podobně jako v řadě masážních přípravků podporuje mikrocirkulaci krve v kůži, zlepšuje prokrvení, případně prohřátí a opět tak podporuje přrozený metabolismus kůže a její tonus. Ostatními složkami přípravku jsou látky pomocné a konzervační. Jde o látky, které se používají rovněž v kosmetických prostředcích, jsou bezpečné a jsou zapracovány v množstvích, které splňují limity povolené do kosmetických prostředků.

Souhrnně lze tedy váš výrobek označit za výrobek, který ve smyslu ochrany kůže před nežádoucími vlivy životního prostředí má charakter ochranné pomůcky, zároveň poskytuje nadstandardní péči o kůži jako kosmetický prostředek a navíc naplňuje i funkci dekorativní, která je rovněž jednou ze základních funkcí, kterou kosmetické prostředky poskytují.


S pozdravem

MUDr.Dagmar Jírová

vedoucí NRC pro kosmetiku Praha